Lezing Han van Hagen – Rembrandt van Rijn (en en vleugje Van Gogh)

Vincent van Gogh en Rembrandt van Rijn behoren zonder twijfel tot de grootste Nederlandse kunstenaars aller tijden. Op het eerste gezicht lijken ze qua stijl en periode niet veel met elkaar gemeen te hebben, maar niets is minder waar. Als je goed kijkt zul je zien dat de werken van Rembrandt en de Van Gogh meer overeenkomsten vertonen dan je ooit had kunnen denken.

Van Gogh verwijst regelmatig naar Rembrandt in zijn brieven en schrijft “Ik denk meer aan Rembrandt dan wat ik laat zien in mijn schetsen” en “Rembrandt gaat zo diep in het mysterieuze, daar zijn geen woorden voor”.

Programma: 19.00 uur inloop / 19.30 uur aanvang lezing tot ca 21.00 uur
Prijs: € 12,50 (incl. koffie/thee)
Vrienden: € 11,00 (incl. koffie/thee)
Locatie: Van Gogh Huis Drenthe
Tickets

Over Han van Hagen
Han van Hagen (Voorburg9 mei 1944) is een Nederlandse etser en woonachtig in Zuidwolde (Drenthe). Han van Hagen studeerde aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag, waar zijn aandacht vooral getrokken werd door de lithografie en het etsen. Op figuratieve wijze verbeeldt hij in zijn etsen landschappen, dieren en planten.

Bij zijn kunsthistorische lezingen behandelt Han van Hagen zowel het tijdsbestek en de stijl van de kunstwerken alsook de persoonlijkheid en de inzet van de kunstenaars. Hij schept daarbij een zekere ambiance, die leidt tot een diepere beleving van de kunst.

Zijn  werk is in vele musea te zien.

Boek hier uw tickets voor de lezing.